Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Relacja z IV Ogólnopolskiego Forum Spółdzielczości Socjalnej
2013-01-03

IV OFSS ciągle w mediach. Tym razem zachęcamy do przeczytania relacji z IV Ogólnopolskiego Forum Spółdzielczości Socjalnej. Jej autorem jest Konrad Malec ze Stowarzyszenia Obywatele Obywatelom

 Na materiał pana Konrada trzeba było trochę czekać, ale naprawdę warto było. Jest on bowiem niezwykle szczegółowy – autorowi udało się przypomnieć między innymi najważniejsze postulaty zgłoszone przez spółdzielców w listopadzie. Tekst polecamy zwłaszcza tym, którym nie udało się dotrzeć na Forum, ale też  jego uczestnikom, którzy być może  chętnie odświeżą sobie wspomnienia. Choćby po to, żeby w przyszłym roku podsumować bieżące zagadnienia i zrobić krok dalej.
Autor przypomina najważniejsze kwestie poruszone przez forumowiczów: ciągle otwartą dyskusję na temat potrzeby zmiany nazwy ze spółdzielni socjalnej na społeczną czy debatę o konieczności poszerzenia katalogu osób, które mogłyby tworzyć spółdzielnie socjalne. Przypomniał najważniejsze cele operacyjne związane z nowymi kierunkami rozwoju spółdzielczości socjalnej do 2020 w kontekście Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Rozpoczynający się właśnie Nowy Rok to dobra okazja,  żeby rozpocząć weryfikację celów i postulatów i przygotować się do kolejnego Forum.
 
Cały tekst można przeczytać na stronie Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych oraz na portalu Ekonomia Społeczna.  
 
IV Ogólnopolskie Forum Spółdzielczości Socjalnej oraz Regionalne Forum Spółdzielczości Socjalnej odbyły się w dniach 8-10 listopada 2012 roku, w Bydgoszczy. Organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.