Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
TRAIN-INC: przetestowaliśmy materiały edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
2021-08-02
Celem projektu Train INC było wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną na rynku pracy, poprzez zapewnienie tym osobom materiałów edukacyjnych i szkoleniowych. W ramach projektu powstała strona www z materiałami szkoleniowymi, podręczniki oraz materiały multimedialne jak edukacyjne filmy wideo. Kluczowym elementem działań w projekcie było testowanie naszych produktów z udzialem samych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Testowanie rozwiązań wypracowanych w projekcie odbywało się na przestrzeni kilku tygodni w różnych grupach i miejscach. Narzędzia testowały osoby z niepełnosprawnością intelektualną, trenerzy i nauczyciele pracujący z ON, spółdzielcy, szkoleniowcy i doradcy WOES, przedstawiciele organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnością. 

Wśród testowanych produktów znalazły się takie jak:

Wśród podmiotów, które zaangażowały się w testowanie znalazły się takie organizacje jak: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem Gepetto, WTZ KSON Sprawni Inaczej z Koła, Spółdzielnia Socjalna Aktywni, Spółdzielnia Socjalna Sport i Rehabilitacja, Mieszkanie Wspomagane Azymut Samodzielność Konin, Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej.  Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy! 

 


Projekt Train INC realizowaliśmy w partnerstwie z pięcioma organizacjami. AMICOS z Hiszpanii, BAPID z Bułgarii, MedAtlantia z Hiszpanii, SCP z Rumunii i AGV z Portugalii. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.