Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Podsumowanie PO WER i inauguracja FERS - konferencja MRiPS
2023-10-05
Rozpoczynamy nowe działania (jak nowy WOES) i podsumowujemy te, które zakończyliśmy (wiązki usług społecznych). W pierwszych dniach października o naszych działaniach mieliśmy okazję opowiedzieć podczas konferencji MRiPS. Zapraszamy do przeczytania relacji. 
Projekt WOES już trwa – właśnie ogłosiliśmy pierwszy w tym projekcie nabór wniosków w ramach rekrutacji do ścieżki wsparcia finansowego.
Nabór wniosków dla przedsiębiorstw społecznych, które chcą uzyskać wsparcie finansowe na założenie (dla nowych) lub rozwój (dla istniejących) przedsiębiorstwa.
 
Nowy WOES (2023-2028) jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). Realizujemy również inne projekty współfinansowane z środków Unii Europejskiej. Wszystkie projekty jakie obecnie realizujemy są opisane na naszej stronie: http://spoldzielnie.org/project,r


 
Jednym z programów, w ramach których finansowane są projekty w obszarze dostępności, innowacji społecznych i usług są Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. To obszary w jakich niejednokrotnie realizowaliśmy inicjatywy i wdrażaliśmy rozwiązania jak chociażby wiązki usług społecznych.

Logo serwisu - strona główna
 
4 października 2023 roku uczestniczyliśmy w konferencji w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, której celem było podsumowanie PO WER i inauguracja właśnie programu FERS.
 
Przedstawiciel naszego Stowarzyszenie, Koordynator WOES Zbigniew Prałat wziął udział w panelu eksperckim: Fundusze europejskie dla ekonomii społecznej.
 
Panel „Fundusze Europejskie dla ekonomii społecznej”
Moderator: Filip Kołodziejski – Naczelnik Wydziału Rozwoju Ekonomii Społecznej, Departament Ekonomii Społecznej MRiPS

Uczestnicy:
  • Aleksandra Kwiatkowska – Dyrektor Biura, Departament Programów Europejskich, Bank Gospodarstwa Krajowego.
  • Daniel Prędkopowicz – Dyrektor Biura Zarządzania Projektami, Fundacja Fundusz Współpracy
  • Zbigniew Prałat – Koordynator Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej, Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.
 
W ramach programu POWER (Wiedza Edukacja Rozwój) realizowaliśmy m.in. Projekt Energia społeczna. Sieć Przedsiębiorstw Społecznych realizujących nowe modele usług w zakresie użyteczności publicznej oraz realizowaliśmy projekty w obszarze innowacji społecznych.  O tych działaniach, ekonomii społecznej i wsparciu PES, PS i lokalnych społeczności opowiadał nasz Koordynator.
 
Więcej informacji o realizowanych przez nas projektach: