Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Aktywni w Krainie Magii czyli "W sieci dobrych połączeń"
2015-07-06

Spółdzielnia Socjalna Aktywni z Koła to pierwsza spółdzielnia, którą chcemy Wam przedstawić w ramach cyklu poświęconego projektowi:System wzmacniania potencjału i kompetencji sektora spółdzielczości socjalnej oraz stworzenie sieci współpracy z instytucjami rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej. „W sieci dobrych połączeń”, tak brzmi podtytuł projektu, i zarazem ważny aspekt i cel projektu.

Powiązania jakie powstają podczas jego realizacji służą wzmocnieniu przedsiębiorstw społecznych poprzez wypracowywanie partnerstw z instytucjami publicznych, firmami prywatnymi oraz innymi organizacjami. Jest to możliwe poprzez wspólne łączenia sił w celu realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej.

Chociaż może właśnie Aktywnych przedstawiać nie trzeba.

Spółdzielnia Socjalna Aktywni już od ponad roku, zresztą bardzo „aktywnie” świadczy usługi z zakresu pielęgnacji terenów zielonych, co-packingu czy prac porządkowych na rzecz firmy Saint-Gobain HPM Polska. Teraz postanowiła rozszerzyć zakres swoich działań o usługi dla społeczności lokalnej. Mówiąc prościej – otwiera przedszkole.Szukaliśmy Spółdzielni Socjalnej która będzie realizować zadanie wdrażania modelu prowadzenia przedszkola i Aktywni odpowiedzieli na nie. Ich gotowość do współpracy, dobry biznesplan oraz nasza potrzeba zrodziły wspólny projekt, który zaowocował tym, że już niedługo Kraina Magii zaprosi najmłodszych mieszkańców Koła do swojej siedziby, przy ulicy Toruńskiej.Przedszkole znajduje się w siedzibie oddziału międzynarodowej firmy Saint-Gobain, której pracownicy również planują z niego korzystać. Zadecydowały wygoda i marka Aktywnych, wypracowana podczas dotychczasowej współpracy.
Przedszkole Kraina Magii będzie czynne cały rok i to w elastycznych godzinach, które umożliwiają spokojny dzień w pracy ich rodzicom. Kraina Magii otwiera się już po wakacjach. Trzymamy kciuki.