Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Pierwszy Żłobek w powiecie kościańskim – dobry SYSTEM na działanie.
2015-08-11
Spółdzielnia Socjalna Śmigielanka i pierwszy żłobek w powiecie kościańskim – to już nie tylko plany, to już się dzieje. Pięć pań postanowiło powołać Spółdzielnię Socjalną i jako główną jej działalność wybrały prowadzenie placówki dla najmłodszych dzieci. Kolejna inicjatywa w ramach cyklu : SYSTEM.
Kto może wiedzieć więcej o opiece nad dziećmi niż doświadczone mamy. Taką właśnie i to bardzo słuszną taktyką kierowały się panie ze Śmigla, które postanowiły powołać do życia pierwszy w powiecie kościańskim żłobek. Ten kto był w Śmiglu wie, że i nazwa żłobka Wiatraczek, nie jest przypadkowa. Właśnie z wiatraków słynie to miasto, którego nazwa wywodzi się od śmigła słynnych budowli. Budynek Żłobka znajduje się w samym centrum miasta, z wygodnym dojazdem i miejscem parkingowym dla rodziców. Wnętrzne zostało specjalnie przystosowane do potrzeb małych dzieci, łazienki specjalnie urządzone dla wygody najmłodszych, wspaniała sala zabaw, sypialnia z łóżeczkami oraz przestronne tarasy z bezpiecznym ogrodzeniem dla zapewnienia jak najlepszego komfortu. Również wyposażenie w jakie zaopatrzony jest żłobek jest wysokiej jakości, zarówno zabawki, jak meble oraz akcesoria spełniają rygorystyczne wymagania, w tym atesty z przeznaczeniem dla dzieci.Wszystkie panie przeszły przez szereg szkoleń i warsztatów, które są niezbędne przy pracy z dziećmi. Podnoszenie kwalifikacji było możliwe dzięki włączeniu się spółdzielni do projektu realizowanego przez nasze Stowarzyszenie, System wzmacniania potencjału i kompetencji sektora spółdzielczości socjalnej oraz stworzenie sieci współpracy z instytucjami rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej oraz dzięki dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie.  Udział w projekcie polega (wspominaliśmy już w ramach cyklu) na realizacji przez przedsiębiorstwo usługi wdrożenia modelu innowacyjnej spółdzielni socjalnej wykonującej usługi użyteczności publicznej w partnerstwie publiczno-społecznym poprzez świadczenie usługi opieki nad dziećmi do lat 3 w formie żłobka.Spółdzielnia Socjalna Śmigielanka odpowiedziała na nasze zapytanie ofertowe, a złożona przez nich odpowiedz była dla nas na tyle kompletna oraz przemyślana, że podjęliśmy się wspólnego działania. Zaangażowanie pań ze Śmigla widać było na każdym kroku. Składanie zapytania, cale postępowanie przystępowania do projektu, przygotowywanie budynku, udział w szkoleniach, planowanie, to wszystko wymagało od pań wiele wytrwałości, której zdecydowanie nie brakowało.Obecnie budynek jest gotowy, czeka na odbiór, by Śmigielanka mogła rozpocząć działalność.
Już wkrótce ruszy rekrutacja, więcej informacji na FB przedsiębiorstwa. WięcejTak więc jak śmigielskim wiatrakom, Spółdzielni życzymy wiatru w skrzydła i powodzenia.