Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Ostatni dzień wakacji a więc pora do żłobka! Od dzisiaj w Śmiglu!
2015-08-31
Właśnie dzisiaj miało miejsce ważne wydarzenie dla miasta Śmigiel. Otwarcie Żłobka Wiatraczek w Śmiglu.  Powstał dzięki inicjatywie pięciu pań, które działając jako Spółdzielnia Socjalna Śmigielanka postanowiły stworzyć tą niezbędną w powiecie placówkę.
 
Dzisiaj w ostatni dzień wakacji miało miejsce oficjalne otwarcie Żłobka Wiatraczek, który mieści się przy ulicy Północnej 11 w Śmiglu. Placówka rusza z pierwszym września i jest prowadzona przez Spółdzielnię Socjalną Śmigielanka. Historię powstania Spółdzielni przybliżaliśmy wcześniej w ramach artykułu dotyczącego projektu System wzmacniania potencjału i kompetencji sektora spółdzielczości socjalnej oraz stworzenie sieci współpracy z instytucjami rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej, w który właśnie ta inicjatywa jest zaangażowana. 
Przed rozpoczęciem oficjalnego otwarcia odbyła się również sesja dialogowa podczas której poruszano kwestie powstania, działalności ale i rozwoju i planów Spółdzielni Socjalnej Śmigielanka. Wszyscy zaproszeni goście nie zawiedli i zarówno swoją obecnością, jak i cennymi radami dodali siły przedsiębiorstwu.Po zakończeniu spotkania wszyscy goście, przedstawiciele gminy i miasta ale i instytucji ze Śmigla i Kościana a także przyjaciele i rodzina ruszyli do siedziby Żłobka. Na miejscu czekała przyozdobiona w kolorowe dekoracje siedziba Wiatraczka. Nie zabrakło kolorowych balonów, wiatraków w oknach oraz oczywiście wstęgi. Gratulacje składali zaproszeni goście, ale również same założycielki przedsiębiorstwa. Były kwiaty i prezenty. Prezes naszego Stowarzyszenia wręczył drzewko które mamy nadzieję będzie wzrastało razem ze Spółdzielnią na prężne i silne.Przecięcie wstęgi przez gości i prezes SpS Śmigielanka rozpoczęły moment na który wszyscy czekali, a mianowicie zwiedzanie wspaniałej siedziby. Po wejściu czekały na nas kolorowe, jasne wnętrza oraz urządzona specjalnie dla najmłodszych przestrzeń, która między innymi dzięki barierkom i zabezpieczeniom jest idealna dla najmłodszych, których również dzisiaj nie zabrakło.Przyszli wychowankowie Wiatraczka wraz z rodzicami dokonali pierwszego testowania zabawek a po uśmiechach można potwierdzić, że zarówno zabawki jaki i całe wyposażenie jest gotowe na ich przyjście.  Na zakończenie zwiedzania na gości czekał tort, oczywiście w barwach Żłobka. Był czas na to aby rodzice porozmawiali z kadrą żłobka, dopytali o szczegóły, które kadra z przyjemnością wyjaśniała.
Całe spotkanie i ten wyjątkowy dzień należy uznać za bardzo udany. Z naszej strony jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia.