Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Oskard i „Chce się żyć” czyli WOES zaprasza do kina
2016-10-26

Już w najbliższy piątek zapraszamy do Kina Oskard w Koninie na bezpłatny pokaz filmu „Chce się żyć”28 października 2016 roku w Kinie Oskard, godzina 9:00

Dlaczego warto?

Film Chce się żyć to wielokrotnie nagradzana polska produkcja. Opowiada historię chorego na mózgowe porażenie Mateusza, który podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. 
Po filmie zapraszamy na dyskusję o stereotypach w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością oraz możliwości ich aktywizacji. Do rozmowy zaprosiliśmy Ewę Roman, prezeskę Spółdzielni Socjalnej Wspólny Sukces z Wągrowca oraz  Dariusza Locha, prezesa Fundacji Otwarcie z Konina 

Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną – byłych uczestników WTZ. Fundacja Otwarcie wspiera osoby niepełnosprawne we wszystkich naturalnych potrzebach, marzeniach i aktywizuje na każdym etapie ich życia. Dwie perspektywy i odmienne doświadczenia – szykuje się ciekawa dyskusja.  
Organizatorami wydarzenia jest nasz Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej (www.woes.pl) prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. 


Uwaga: wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Zapraszamy! Relacja z pierwszego majowego spotkania tutaj