Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
SDG Labs: cyfrowa galeria - materiały i narzędzia edukacyjne
2023-08-09
SDG Labs Digital Gallery czyli cyfrowa galeria to zbiór materiałów, w tym dobrych praktyk i narzędzi, które wspierają rozwój kompetencji społecznych i ekologicznych. 
Wśród materiałów SDG Labs Digital Gallery można znaleźć m.in. case studies PES, których działalność ma również cele środowiskowe jak np. (rozwój obszarów wiejskich, energia odnawialna, ponowne wykorzystanie i recykling, zrównoważone mieszkalnictwo i rolnictwo).

Przykładowe materiały, case studies PL:Na stronie https://sdglabs.uom.edu.gr/category/lecture-plans/   znajdują się również wypracowane w projekcie scenariusze zajęć i konspekty do przygotowania i prowadzenia zajęć w takich tematach jak np. ekonomia cyrkularna (gospodarka o obiegu zamkniętym), odnawialne źródła energii, zrównoważone budownictwo czy zrównoważony system żywnościowy. Rozwinięciem tych scenariuszy są kursy online (więcej o kursach tutaj: http://spoldzielnie.org/new,1148).
W ramach Projektu Socially Driven Green Labs wraz z Partnerami realizujemy międzynarodowe badania naukowe w obszarze zielonych umiejętności w ekonomii społecznej. Raport z badań Przedsiębiorstwa społeczne a zielone kompetencje można przeczytać na naszej stronie: http://spoldzielnie.org/new,1100