Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Akredytacja OWES - kolejny etap
2015-04-17

Jak pisaliśmy już wcześniej, ten rok upływa nam pod znakiem starań o zdobycie akredytacji (Zobacz: Rok 2015? Czego się spodziewać?  Akredytacja OWES). Wygląda na to, że jesteśmy na najlepszej drodze do tego, żeby dołączyć do naszej stronie znak AKSES, który potwierdza, że nasz Ośrodek to Ośrodek Działania wysokiej jakości. 

AKSES to  System Akredytacji i Standardów Działania Instytucji Wsparcia Ekonomii Społecznej. System ten ma na celu wprowadzenie spójnych zasad i norm, które będą obowiązywały w OWES. OWES, czyli Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej to miejsce, które oferuje wsparcie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej (spółdzielni socjalnych, fundacji, ZAZ, CIS, stowarzyszeń, spółek i spółdzielni pracy). Ośrodki działają na rzecz wzmacniania sektora ekonomii społecznej poprzez właśnie pomoc najbliżej, wspomagając PES.


13 kwietnia na stronie Projektu CRZL i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opublikowano listę „Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej po ostatecznej weryfikacji wniosków o akredytację”. Na wysoką jakość świadczonych usług i w konsekwencji miejsce na liście złożyły się udokumentowane doświadczenie, sukcesy, ale i kompetencje personelu oraz zaufanie wielu beneficjentów oraz partnerów. Wszyscy, których możecie tam znaleźć włożyli dużo pracy i sił, żeby sprostać wymaganiom zgłoszeniowym. Nasze Stowarzyszenie również. Złożyliśmy wniosek o akredytację i właśnie 13 kwietnia znaleźliśmy się na liście wśród 60 pozytywnie ocenionych OWES. Nasz wynik okazał się najwyższym wśród OWES. Zdobyliśmy  95,45 punktów na 100 możliwych. To dla nas naprawdę duże osiągnięcie, które jest wynikiem pracy naszego zespołu, specjalistów ds. ekonomii społecznej oraz wszystkich działów, które sprawnie współpracowały aby pokazać nasze osiągnięcia.
Na liście znalazła się również informacja o tym czy OWES uzyskuje rekomendację do audytu. To kolejny krok w procesie przyznawania akredytacji.

Audyt

Wykonawca usługi audytowej będzie kontaktował się z OWES w celu ustalenia terminu oraz planu przeprowadzenia audytu. Podczas audytu sprawdzi jak przebiega realizacja poszczególnych zadań w OWES. Czekamy i jesteśmy gotowi na następne wyzwania.
O dalszych losach akredytacji będziemy informować na bieżąco.